Oferta - IREDAR - zakład pogrzebowy Warszawa Bielany

Idź do spisu treści

Menu główne:


Firma IREDAR świadczy kompleksowo usługi pogrzebowo-cmentarne,
a całodobowa pomoc  i transport zwłok z mieszkania - gratis

• transport ciała do chłodni całą dobę
• załatwienie wszelkich formalności pogrzebowych
• wybór i zakup miejsca na cmentarzu
• kremacje zwłok
• murowanie grobu, pomniki
• krzyże, tabliczki, nekrologi, klepsydry
• duży wybór trumien, urn, wieńcy i wiązanek
• kredytowanie pogrzebu w ramach zasiłku ZUS
Organizujemy pochówki na wszystkich cmentarzach warszawskich  i na terenie całego kraju

Porady dla osób, które po raz pierwszy podejmują obowiązek pochowania osoby zmarłej

Dla większości z nas informacja o śmierci bliskiej nam osoby jest szokiem. Często nie jesteśmy w stanie racjonalnie myśleć i podejmować decyzji. Znając ten problem, w krótki sposób chcielibyśmy przekazać kilka informacji, które w tej ciężkiej chwili pomogą w pierwszym etapie organizacji pogrzebu.

Jeżeli zgon nastąpił w szpitalu:
najczęściej lekarz opiekujący się zmarłym pacjentem wystawia kartę zgonu, z którą należy się udać do zakładu pogrzebowego. Od tej chwili wszelkie dalsze formalności i zadania związane z organizacją pochówku przejmuje na siebie zakład pogrzebowy.

Jeżeli zgon nastąpił w miejscu publicznym:
w pierwszej kolejności należy wezwać lekarza opiekującego się zmarłym pacjentem lub lekarza pogotowia, który wystawia protokół zgonu lub kartę zgonu. Karta zgonu jest podstawowym dokumentem stwierdzającym przyczynę zgonu i jest niezbędna do wyrobienia SKRÓCONEGO AKTU ZGONU (w Urzędzie Stanu Cywilnego).
Następnie należy zadzwonić do Zakładu Pogrzebowego Iredar pod całodobowy telefonu 507 840 964 gdzie po przyjęciu zlecenia pracownicy zakładu pogrzebowego przyjeżdżają po odbiór ciała.

Jeżeli zgon nastąpi w domu:
w pierwszej kolejności należy wezwać lekarza opiekującego się zmarłym pacjentem lub lekarza pogotowia, który wystawia protokół zgonu lub kartę zgonu. Karta zgonu jest podstawowym dokumentem stwierdzającym przyczynę zgonu i jest niezbędna do wyrobienia SKRÓCONEGO AKTU ZGONU (w Urzędzie Stanu Cywilnego).

Następnie po wystawieniu powyższego dokumentu należy zadbać o przewiezienie osoby zmarłej z domu do chłodni przez zakład pogrzebowy. W tej sytuacji wystarczy zadzwonić do Zakładu Usług Pogrzebowych IREDAR pod całodobowy telefon 507 840 964, gdzie po przyjęciu zlecenia pracownicy zakładu pogrzebowego przyjeżdżają po odbiór osoby zmarłej.

Przybyli na miejsce pracownicy przedstawiają różne rozwiązania i wyjaśniają wszelkie wątpliwości związane z organizacją pochówku. Po sporządzeniu odpowiedniej dokumentacji załatwią wszelkie formalności w odpowiednich urzędach i instytucjach.

Zasiłek Pogrzebowy
Środki pieniężne na zorganizowanie pogrzebu zapewnia Skarb Państwa w formie tzw. zasiłku pogrzebowego, który obecnie wynosi 4000 zł. Na podstawie podpisanego przez Państwa upoważnienia załatwiamy wszelkie formalności związane z ZUS (nie pobieramy żadnych prowizji).

Dokumenty potrzebne do załatwienia zasiłku pogrzebowego:
akt zgonu,
upoważnienie,
wniosek,
legitymacja ZUS lub zaświadczenie z zakładu pracy,
dokument stwierdzający pochówek.
 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego